קודי QR בתחום הבריאות

קודי QR בתחום הבריאות עשו מהפכה של ממש, שליחת קוד פשוט לקבלת תוצאות כמו בדיקות דם, קביעת תורים לרופא ועוד, במרחק סריקה אחת מכם.

היישום של קודי QR בשירותי הבריאות משמש פתרון רב עוצמה בשיפור התקשורת, השקיפות והמידע בין ספקי שירותי בריאות, מטפלים ומקבלי טיפול.

התעשייה הרפואית אימצה אט אט טכנולוגיה כדי לשפר את הטיפול בחולים, לייעל את הפעולות ולהסיט את הלוחות הטקטוניים של השיטות המסורתיות לשמירה על נתונים.

קודי QR בתחום הבריאות שיפרו באופן דרסטי את הדרך שבה בתי חולים פועלים.

מכיוון שהתחום הרפואי מתקדם במהירות, ניתן לפרוס קודי QR בבתי חולים כדי לקבל גישה לאלפי מאמרי מחקר, רישומי בית חולים, תרופות והליכים אחרים.

קודי QR בתחום הבריאות: מקרי שימוש

מספר בתי חולים כבר מינפו את כוחם של קודי QR. בנוסף לכך, חברות תרופות גם הטמיעו קודי QR על תרופות כדי להשרות אמון בקרב המטופלים שלהן. על פי נתונים סטטיסטיים אחרונים של מעורבות מטופלים, 3 מתוך 4 מטופלים מאמינים שספקים המציעים טכנולוגיה ניידת יוצרים חוויה מהירה ונוחה יותר. לקודי QR יש חלק גדול במשוואה הניידת הזו.

הנה כמה דרכים לכלול קודי QR בשירותי הבריאות כולל לימודי עזרה ראשונה:

1 – זיהוי מטופל

בדרך כלל, מערכות בריאות תמיד נבנו כארכיטקטורות מוצפות.

נתוני המטופל אינם אחידים בכל מערכת האחסון או, לפעמים, ייתכן שהם אפילו לא קיימים במחלקה אחרת.

על פי מחקר של Harvard Business Review, פלטפורמה חייבת להיות נגישה כדי לחשוף את התיק הרפואי של המטופל לכל הצדדים המעורבים. לכן, ניהול זהות המטופל חיוני עבור כל מערכת בריאות.

זיהוי כוזב יכול לא רק להוביל לאבחון שגוי, לסכן חולים בטעויות תרופתיות, אלא לפעמים אפילו למוות.

קודי QR יכולים לשמש כלי חשוב בסיוע לספקי שירותי בריאות לעקוב אחר המטופלים לאורך כל הטיפול שלהם. ניתן להטמיע קודי QR בצמיד הרפואי של המטופל ובגיליון הנתונים של ההיסטוריה הרפואית שלו כדי לגשת למידע של המטופל.

ניתן לגשת למידע על המטופל מהקבלה ועד לשחרור, מרשם רפואי ועד להיסטוריה הבריאותית הקודמת שלהם עבור רופאים ומטפלים כדי לספק שירות מהיר באמצעות קודי QR.

2 – שיווק שירותי בריאות

מערכת הבריאות לא השקיעה הרבה בשיווק. למרות שמספר קולקטיבי של בתי חולים מכחישים שהשירות שלהם אינו עסק, זה בהכרח.

לגבי כל קמפיין שיווקי אחר, קודי QR הם יותר מאידיאליים גם לתחום השיווק בתחום הבריאות. ספקי שירותי בריאות וחברות תרופות יכולים למנף קודי QR כדי לקדם את העסק שלהם ולהגביר את המודעות בו זמנית.

לדוגמה, כלול קודי QR על עלונים, עלונים וחשבונות שניתן למסור למבקרים ולמטופלים. לאחר הסריקה, ניתן להפנות את קודי ה-QR הללו לדף נחיתה אשר יכול לייחס לתשתית בית החולים, ניקיון, סיפורי הצלחה ושיטות אחרות לטיפול בחולה.

מערכות בריאות הן נכס חם בשוק ההון הפרטי. עם כל שנה שחולפת, עסקאות הון פרטיות ממשיכות לקבוע שיא חדש.

כתוצאה מכך, יש חשיבות מכרעת לקפוץ ללוח השיווק; קודי QR יכולים לעשות השפעה עצומה כדי להגדיל את ביקורי המטופלים, הרווח והמוניטין.

ניתן להשתמש בקודי QR בשיווק שירותי בריאות גם על שפע של חומרי שיווק כגון:

  1. אימיילים
  2. ניוזלטרים ועלונים
  3. פרסומות באינטרנט
  4. שלטי חוצות
  5. פרסומים רפואיים כגון כתבי עת ותזה

3 – בדיקת סמים

מערכת הבריאות וחברות התרופות שואפות רבות לשמור על אותנטיות ולהבטיח מיגור פריטים שלא זוהו בייצור התרופות.

זיוף סמים הוא איום עולמי.

קודי QR בתחום הבריאות לבטיחות תרופות יכולים לסייע רבות בהתמודדות עם זיוף תרופות ומתן נכון של תרופות לחולים. אריזות תרופות מגיעות כעת עם קודי QR עליהם כדי להיות שקופים יותר לגבי תהליך הייצור, תאריך התפוגה ותכולת התרופות.

קודי QR על תרופות יכולים גם להתריע למטפלים במתן תרופות. קודי QR למתן תרופה יכולים להתריע למטפלים על המינון המדויק, העיתוי של התרופה והליך התרופה שתינתן, ובכך לחסוך זמן וטעויות.

סין ניתנה קודי QR לבליעה על תרופות כדי להילחם בזיוף תרופות. ניתן לסרוק את קודי ה-QR הניתנים לבליעה בתלת-ממד לפני הצריכה כדי לראות את הרכב התרופה ואת האימות.

בנוסף לכך, אוניברסיטת קופנהגן הציעה גם תרופות דמויות נייר לבליעה עם קודי QR עליהן כתרופות על מנת להקל באופן שולי על תהליך צריכת התרופות.

קודי QR בתחום הבריאות, במיוחד עבור תרופות, יכולים להיות כלי חזק להתמודדות עם זיופים.

4 – קודי QR בתחום הבריאות מידע על ציוד רפואי

בתי חולים ומכללות רפואיות תלויים לחלוטין בציוד שהם משתמשים בהם. תפקוד נכון של ציוד רפואי חיוני למתן טיפול יעיל.

עם המגוון הרחב של ציוד רפואי המשמש, ניתן לפרוס קודי QR כדי להבטיח את תפקוד תקין של הציוד.

מידע חשוב לגבי הציוד ניתן לצרף לדף נחיתה, עם סריקת קוד QR. אנשי מקצוע ומפעילי בריאות יכולים להשתמש בסמארטפון או באפליקציה כדי לסרוק את קוד ה-QR כדי לקבל גישה למדריכים, הוראות הפעלה וסרטונים על הגדרת כל ציוד.

אם המדריכים הם בפורמט PDF, אתה יכול אפילו ליצור קישור QR Code ל-PDF, ולהטמיע אותו על האריזה.

קודי QR על ציוד רפואי יכולים לאפשר למטפלים ללמוד עליהם תוך זמן קצר, בניגוד לקריאת מדריכים ארוכים, וזה לא רק גוזל זמן אלא גם פחות מובן.

בנוסף לכך, קודי QR אלה יכולים גם להזהיר את פקידי שירותי הבריאות במקרה שיש תקלה או החלפות בצורה חלקה למדי.

5 – שמירה על אותנטיות

לעתים קרובות, מטופל אינו מטופל כראוי למחלתו מכיוון שהמטפלים אינם מוכנים. מדי שנה מתים יותר מ-400,000 אנשים מטעויות רפואיות.

רופאים וספקי שירותי בריאות חייבים להזדקק למידע מדויק על מצבו הבריאותי של המטופל. המגיבים הראשונים צריכים לדעת.

קודי QR בתחום הבריאות לבדיקת מקוריות נוחים, חוסכים בזמן ומועילים למדי. למעשה, 38% ממשתמשי הסמארטפונים בארה"ב אומרים שמכשירים ניידים חיוניים לגישה למידע בריאותי.

מחקר של Family Caregiver Alliance מצא כי חולי טיפול לא מתואם היוו 46% מעלות התרופות, 32% מהעלויות הרפואיות ו-36% מסך העלויות.

בנוסף, בממוצע, עלויות טיפול לא מתואם בחולים היו גבוהות ב-75% מאלו בהשוואה לחולים שהטיפול בהם תואם.

קודי QR משמשים ככלי הנכון לקבלת ההיסטוריה הרפואית של המטופל על מנת לשמור על אותנטיות. צמידים רפואיים, תגיות רפואיות ותיקיות עם קודי QR משובצים כדי לספק גישה מיידית ונוחה למטפלים.

6 – קודי QR בתחום הבריאות עוזרים במעקב אחרי מטופלים

כאמור, קודי QR בתחום הבריאות יכולים להיות נכס נהדר עבור מספר דברים שימושיים. שימוש אחד כזה יכול להיות לעקוב אחר התקדמות המצב הבריאותי של המטופל.

במקרים שבהם לא מומלץ למטופל לצאת מהבתים שלו במקום שהם עלולים להוות איום פוטנציאלי על הקהילה, קודי QR יכולים לשמש כלי נהדר להתריע על מצבם הבריאותי לרופאים.

לאור תרחיש כזה, התפשטות נגיף הקורונה הידועה לשמצה בסין הולידה פריסה של קודי QR מקודדי צבע, או קודי בריאות כדי לשמור על חולים בשליטה.

ממשלת סין בשיתוף עם AliPay ו-WeChat פרסמה קודי QR מקודדי צבע. קודי בריאות אלה יכולים להזהיר את השומרים שלהם לגבי רמת החדירה שלהם להתקפת זיהום הקורונה בחולה.

יוזמה זו הוכחה כמסייעת מאוד כדי למנוע התפשטות נוספת של הנגיף הקטלני במדינה.

ניתן למנף קודי QR למעקב יומיומי אחר מצבו הבריאותי של המטופל, התרופות הנדרשות, הנחיות תזונתיות מיוחדות ובדיקות נוספות, במידת הצורך.

7 – איתור נכסים

מכונים רפואיים ובתי חולים מטפלים בשפע של נכסים כגון כלים, דגימות רפואיות, בדיקות וציוד. תחום הבריאות במיוחד זקוק מאוד למערכות ניהול ומעקב אחר נכסים.

לכל צורה של ניהול כושל וטעות עלולות להיות השלכות חמורות, ולפעמים מובילות למוות. בנוסף לכך, מכשור וציוד רפואי יקרים מאוד וקשים לשליפה.

השיטות המסורתיות הכרוכות במעקב ותחזוקה של ציוד גוזלות זמן רב, ועמלניות. לא רק זה, יש להם סיכוי גבוה להתרחש גם טעויות אנוש.

קודי QR למעקב וניהול נכסים מתמודדים עם כל הבעיות שהוזכרו לעיל ללא כל טרחה. ניתן להשתמש בקודי QR לציוד כדי לעקוב אחריהם בזמן אמת, לעדכן מספרים, להתריע למפעילים בכל מקרה חירום ולשלוח משוב.

בנוסף לכך, לוח מחוונים ידידותי למשתמש יכול לשמש כלי שימושי במיוחד במעקב אחר נכסים. על ידי הטמעת קודי QR בתחום הבריאות, בתי חולים יכולים לחסוך הון על ידי ביטול השימוש במכשירי סריקה יקרים.

8 – מידע למטופלים

בתי החולים ההוראה של אוניברסיטת האל כללו קודי QR בכל העלונים של המטופלים שלהם כדי להוריד עותק של המידע הרפואי בזמן שהם עדיין במקום.

מידע על המטופל והפרוצדורה חיוני בסיוע למטפלים ולמטופלים להבין את הטיפול שהם מקבלים לגבי מצבם ולהכשירם ללכת הביתה, מבית החולים.

קודי QR דינמיים משמשים בעלונים כדי לשנות את המידע בהתאם, שניתן גם להדפיס ולתרגם ל-100 שפות שונות אחרות, ובכך, הוא נגיש לקהל גדול.

רוצה לדעת איך ליצור קודי QR רב לשוניים?

סמארטפונים משמשים בכל ענף ענף. מטופלים ומטפלים משתמשים במיוחד באינטרנט כדי לקבל ידע על מחלתם, ולעתים קרובות קוראים את המידע השגוי.

במקרים כאלה, בתי חולים ומרכזים רפואיים חייבים ליישם קודי QR כדי ללמד אותם על ההליך הרפואי, הסיכונים והיתרונות הכרוכים בכך כדי למזער נזקים.

קודי QR באזורי המתנה

לדוגמה, ניתן להציב קודי QR באזור הלובי כדי שהמטופלים יוכלו לקבל גישה לרופאים ולמחלות שלהם. ניתן גם להוסיף קודי QR בחוברת שלאחר הטיפול של המטופל כדי ליצור קשר עם יחידת הבריאות הקרובה ביותר לקבלת סיוע, תשובות לשאלות נפוצות וטיפול.

מחקר של Annals of Family Medicine מצא שרופאים מבלים יותר ממחצית מזמנם ב-E.M.R. זה רומז שפחות זמן פנוי לחולים ורופאים נוטים יותר להתמודד עם בעיות כמו שחיקה.

במקרים כאלה, ניתן לצרף לכל מטופל קודי QR כדי ליידע אותם על זמן ההמתנה שלו ועל הטיפולים הנפוצים הכרוכים בכך.

בנוסף, אתה יכול גם להטמיע קודי WiFi QR בחדר ההמתנה, כך שמטופלים ומבקרים יוכלו לסרוק כדי לגשת לאינטרנט. זה עוזר להרגיע את המטופלים בזמן שהם מחכים לטיפולים שלהם.