5 דרכים לשפר את רווחת העובדים

רוצים למטב את רווחת העובדים שלכם בעבודה, ליצור סביבת עבודה מהנה ופרודקטיבית, 5 טיפים אלו יסגרו לכם את הפינה ויעשו לכם סדר במשרד.

עובדים מאושרים הם עובדים פרודוקטיביים יותר. למעשה, על פי מחקר של אוניברסיטת וורוויק, רווחה במקום העבודה מביאה לעלייה של 12 אחוז בפריון, בעוד שעובדים לא מרוצים הם 10 אחוז פחות פרודוקטיביים. אמנם רווחה – המוגדרת כמצב של אושר או סיפוק – היא מושג שקשה להתמודד עם זה, במיוחד כאשר ישנם גורמי לחץ מרובים הקשורים לעתים קרובות לעבודה, ישנן דרכים שונות שבהן תוכל לשפר את רווחת הצוות שלך. הנה חמישה מהם.

1. צור סביבת עבודה נוחה

לסביבת עבודה נינוחה ונוחה יותר יכולה להיות השפעה משמעותית על רווחתם של העובדים שלך. צמחים מקורים, למשל, משחררים חמצן לאוויר וסופגים פחמן דו חמצני – דבר שמגביר את האוורור במקום העבודה. מחקרים מראים כי איכות אוויר משופרת בעבודה יכולה להגדיל את תפוקת הצוות ב-11 אחוזים.

גם משרד ללא עומס יכול לעזור. העובד הממוצע מבלה 4.3 שעות מדי שבוע בחיפוש אחר ניירות – כמו קבצים, תיקיות, מסמכים חשובים וכו' – במשרד, מה שגורם לרוב לרמות לחץ גבוהות יותר.

2. הציגו את המושג מיינדפולנס לעובדים שלכם

מיינדפולנס – צורה פשוטה של ​​מדיטציה המעודדת אדם להתמקד ברגע – עשויה לשפר את רווחת הצוות שלך בעבודה. חברת הבריאות Aetna הציגה תוכנית מיינדפולנס והצוות דיווח במהרה על רמות מתח נמוכות יותר. התוצאה? החברה חסכה 2,000 דולר לעובד בעלויות רפואיות וקיבלה כ-3,000 דולר לכל איש צוות בפריון.

3. להבין את החשיבות של איזון בין עבודה לחיים

עומסים כבדים עלולים לגבות בקרוב את מחירם מהעובדים שלך, ולגרום לצוות בלחץ. עם זאת, עידוד איזון בריא בין עבודה לחיים יכול לעזור לשפר את הרווחה. 44 אחוזים מאנשי הצוות מאמינים שלוחות זמנים גמישים של עבודה מגבירים את האושר בעבודה, בעוד ש-33 אחוזים חושבים של יותר זמן חופשה תהיה ההשפעה המשמעותית ביותר על האיזון בין העבודה לחיים.

ישנן דרכים שונות שבהן תוכל להציג בפני הצוות שלך את הרעיון של איזון טוב יותר בין עבודה לחיים. לדוגמה, אולי תרצה לארגן אירוע חברתי שבו העובדים שלך יוכלו לפגוש אחד את השני הרחק מהמשרד.

4. תמכו בתוכניות הסברה חברתית

הסברה קהילתית – מתן שירותים לקהילות מקומיות – עשויה להוביל לעובדים מרוצים, על פי מחקר. תוכניות אלו עוזרות לבנות אמון בין הצוות, לחבר חברות עם הקהילה המקומית וליצור הזדמנויות לשיקוף ביקורתי. דוגמאות לתוכניות הסברה קהילתיות כוללות פעולות לגיוס כספים, עזרה בבית אבות או התנדבות בבית חולים מקומי.

5. עודדו את הצוות לרכוב על אופניים לעבודה

פעילות גיבוש לצוות הכוללות הליכה או רכיבה על אופניים לעבודה מגבירה את הרווחה, לפי מחקר שנערך בבריטניה. אנשים שהיו להם "נסיעה פעילה" אמרו שהם מאושרים יותר מעובדים שנסעו ברכב או בתחבורה ציבורית. רבות נכתב על היתרונות הבריאותיים של רכיבה על אופניים. פעילות זו בונה שרירים, מספקת אימון אירובי, מפחיתה מתח באופן משמעותי ומועילה למוח, ללב ולכלי הדם.

עבודה היא המקור הגדול ביותר ללחץ עבור מבוגרים אמריקאים, על פי מחקר אחד, מנצח בעיות אישיות וחוסר ביטחון תעסוקתי. יתרה מכך, 40 אחוז מהעובדים אומרים שהעבודה שלהם מלחיצה. ישנן דרכים שונות שבהן מעסיקים יכולים לגשת לבעיה זו. יצירת משרד נוח, קידום איזון בין עבודה לחיים, הצגת תוכנית מיינדפולנס, תמיכה בקהילה המקומית ועידוד הצוות לנסוע באופניים לעבודה יכולים להפחית את הלחץ ולהוביל לכוח עבודה מאושר ופרודוקטיבי יותר.

למד עוד על עידוד בריאות הרופאים והעובדים בארגון שלך על ידי הערכת רווחתם. נסה הדגמה חינם של אינדקס הרווחה באופן מיידי והתחל.